Essentials Wetter 1L

Kód: GM782
4 hodnocení
Značka: Essentials
769 Kč –9 %
31083 essentials wetter 1l
769 Kč –9 % 699 Kč 577,69 Kč bez DPH
objednáme pro vás
Možnosti doručení

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 3 000 Kč od nás máte dopravu zdarma.
Ověřený obchod
Ověřený obchod
100% zákazníků nás doporučuje na základě ověřených recenzí.
Skvělé ceny
Skvělé ceny
Dlouhodobě držíme nízké ceny. Nakupte ještě výhodněji s naším členstvím!

Detailní popis produktu

Essentials Non Ionic Wetting Agent (neiontový vlhčicí prostředek) působí tak, že snižuje povrchové napětí vody a umožňuje molekulám vody šířit se a vlhčit voskovitý povrch listů a půdních částic, takže voda má možnost pronikat do půdy nebo póry do listů.

V případě listové výživy:
Essentials Non Ionic Wetting Agent je nezbytný pro přilnutí kapiček k obtížně smáčeným listům a napomáhá rovněž absorbování živného roztoku rostlinnou tkání. Prostředek prostě přimíchejte do listové výživy a aplikujte.

V případě rehydratace půdy:
Nejlepším způsobem, jak aplikovat Essentials Non Ionic Wetting Agent do půdy, je vytvořit malé otvory do povrchu půdy a umožnit tak, aby roztok vody/vlhčicího prostředku mohl pronikat přes hydrofobní povrchovou vrstvu.

Sledujte hydrataci vaší půdy kvůli maximalizaci růstu
Písčité půdy, půdy bohaté na organické látky a pěstební substráty, jestliže před zálivkou zcela vyschnou, mohou odpuzovat vodu, tj. stát se hydrofobními. Jestliže zalijete hydrofobní půdu, voda pouze steče a nedojde k její absorpci. To může být past pro zahradníky, kteří se domnívají, že své rostliny zalili, ačkoli voda ve skutečnosti pouze vytekla drenážními otvory, aniž by půdu vůbec zvlhčila. Jestliže voda nemůže snadno proniknout do půdy a zvlhčit ji, snižuje se množství vlhkosti dostupné pro rostliny, snižuje se míra klíčení semen, počet semenáčů a přežití i produktivita plodin. Nedostatek vody v půdě rovněž snižuje dostupnost podstatných živin pro rostliny, což dále omezuje růst a produktivitu.

Essentials Non Ionic Wetting Agent vám pomůže vyrovnat se s účinky voskovitých organických povlaků na povrchu půdy a na povrchu organické látky a umožní tak pronikání a absorbování vody. Snižuje povrchové napětí vody umožňující molekulám vody šířit se a smáčet voskovitý povrch půdních částic, takže voda pak může pronikat do půdy mezerami. Nejlepším způsobem, jak aplikovat Essentials Non Ionic Wetting Agent do půdy, je vytvořit v povrchu půdy malé otvory, umožňující, aby voda pronikala přes hydrofobní povrchovou vrstvu.

To, co Essentials Non Ionic Wetting Agent nemůže učinit, je změna struktury půdy. Nevylepšuje stav půdy jako takové. Nízká úroveň infiltrace vody může být rovněž výsledkem takových faktorů, jako je hutnost půdy a jílovitost. Neiontový vlhčicí prostředek Essentials (Non Ionic Wetting Agent) tyto problémy nevyřeší a je třeba uplatnit jiné strategie. Mezi ně patří přidávání perlitových a/nebo jílových hrudek Hydroton k vytvoření mezer, jimiž pak může pronikat voda a vzduch.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení